Komandiruočių tvarka – kuo tai naudinga darbdaviui?

Atkreipiame dėmesį, jog darbuotojas, išsiųstas į komandiruotę, turi teisę pasirinkti apgyvendinimo/nakvynės vietą. Jis tai gali nuspręsti savarankiškai, jeigu tai nėra iš anksto suderinta su darbdaviu, pavyzdžiui, aptarta Komandiruočių tvarkoje ar kitame bendrovės lokaliniame dokumente. Neretai pasitaiko atvejų, kai grįžęs iš komandiruotės darbuotojas darbdaviui pateikia apgyvendinimo išlaidas pagrindžiančius dokumentus, kuriuose vyrauja didesnės sumos, negu darbdavys tikėjosi. Teismuose vis daugėja ginčų tarp darbdavio ir darbuotojo dėl tokių išlaidų pagrįstumo. Tokiu atveju teismai vertina faktines aplinkybes ir pasisako, jog jeigu darbdavys ir darbuotojas iš anksto nesusitarė, kokiose patalpose darbuotojas gyvens ir kokia apgyvendinimo kaina, darbdavys privalo visas tokias išlaidas kompensuoti, darbuotojui pateikus šias išlaidas patvirtinančius dokumentus.

Siekiant išvengti tokio pobūdžio ginčų su darbuotojais, rekomenduotina turėti patvirtintą Komandiruočių tvarką, kurioje būtų aiškiai išdėstyta, komandiruotės įforminimo procedūra, dienpinigių skaičiavimas/mokėjimas, komandiruotės išlaidų kompensavimas bei kiti svarbūs aspektai. Su patvirtinta Komandiruočių tvarka darbuotojai supažindinami pasirašytinai ir ji taikoma visiems vienodai.

Leinonen gali padėti pasirengti Komandiruočių tvarką bei patarti kitais susijusiais klausimais.

Kreiptis galite žemiau nurodytais kontaktais.

Naujausi įrašai

lapkričio 1, 2024

Darbuotojų motyvavimas: kaip rasti balansą tarp įmonės galimybių ir veiksmingo skatinimo

Įmonių vadovams darbuotojų motyvavimą tenka svarstyti keliais aspektais: vienodai svarbu parinkti efektyvias skatinimo priemones ir teisingai apskaičiuoti joms skirtą biudžetą. Praktika rodo, kad geriausiai veikia…

Skaityti toliau
spalio 22, 2024

Juridinių asmenų likvidavimo procedūros atšaukimas: nuo šiol be kreipimosi į teismą

Pastaraisiais metais Registrų centras intensyviau stebi įmones, kurios nevykdo veiklos arba laiku nepateikia finansinių dokumentų ir esant teisiniam pagrindui, inicijuoja jų likvidavimą. Iki 2024 m.…

Skaityti toliau
rugpjūčio 22, 2024

Darbo santykiai ir individuali veikla: į ką atkreipti dėmesį

Darbo santykius, kurie atsiranda sudarius darbo sutartį, reglamentuoja Lietuvos Respublikos darbo kodeksas. Darbo sutartis − darbuotojo ir darbdavio susitarimas, pagal kurį darbuotojas įsipareigoja būti pavaldžiu…

Skaityti toliau