MOKESTINĖ PAGALBA NUO ENERGETINĖS KRIZĖS NUKENTĖJUSIEMS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS

Valstybinės mokesčių inspekcija (toliau – VMI) 2022 m. spalio 31 d. patvirtino Finansinių sunkumų turinčių, nuo energetinės krizės nukentėjusių mokesčių mokėtojų, kuriems taikomos mokestinės pagalbos priemonės, kriterijų nustatymo ir administravimo tvarkos aprašą Nr. VA-83.

Vadovaujantis šiuo aprašu VMI paskelbė, kad finansinių sunkumų dėl energetinės krizės turintys mokesčių mokėtojai – įmonės ir individualią veiklą vykdantys gyventojai, kurie atitinka nustatytus kriterijus, gali kreiptis dėl mokestinės pagalbos priemonių taikymo.

Žemiau rasite pagrindinius kriterijus dėl mokestinės pagalbos priemonių taikymo juridiniam asmeniui:

  • Energijos sąnaudos 2021 m. sudarė 10 ir daugiau procentų šiuo laikotarpiu patirtų visos veiklos sąnaudų, o 2022 m. ši dalis nesumažėjo;
  • Nevykdo šios pagrindinės ekonominės veiklos: elektros, dujų, garo tiekimas ir oro kondicionavimas; vandens tiekimas, nuotekų valymas, atliekų tvarkymas ir regeneravimas; finansinė ir draudimo veikla; nekilnojamojo turto operacijos; viešasis valdymas ir gynyba; privalomasis socialinis draudimas;
  • 2022 m. spalio 7 d., paraiškos pateikimo mėnesio pirmą darbo dieną ir paraiškos vertinimo dieną turėjo bent vieną darbuotoją;
  • Nėra bankrutuojantis, bankrutavęs, likviduojamas, likviduojamas dėl bankroto, inicijuojamas likvidavimas;
  • Yra pateikęs Juridinių asmenų registrui 2021 metų metinių finansinių ataskaitų rinkinį;
  • Yra pateikęs visas privalomas mokesčių įstatymų numatytas deklaracijas;
  • Nuo 2022 m. spalio 7 d. nemokėjo dividendų.

Daugiau informacijos apie tai, kokius kriterijus įmonės ir individualią veiklą vykdantys gyventojai turi atitikti, kad galėtu kreiptis dėl mokestinės pagalbos priemonių taikymo rasite šioje VMI svetainės nuorodoje.

Norime informuoti, kad VMI finansinių sunkumų turintiems ir nuo energetinės krizės nukentėjusiems mokesčių mokėtojams, kurių paraiškos bus patenkintos, nuo 2022 m. spalio 7 d. iki 2023 m. balandžio 30 d. susidariusiai mokestinei nepriemokai netaikys išieškojimo veiksmų, atleis nuo delspinigių, apskaičiuotų už nurodyto laikotarpio nepriemoką ir, jei bus sudaryta mokestinės paskolos sutartis dėl šios mokestinės nepriemokos išdėstymo, atleis nuo palūkanų.

Mokestinę nepriemoką, susidariusią nuo 2022 m. spalio 7 d. iki 2023 m. balandžio 30 d., netaikant išieškojimo veiksmų, mokesčių mokėtojas turės sumokėti iki 2023 m. balandžio 30 d. tuo atveju, jeigu jis nėra pateikęs prašymo sudaryti mokestinės paskolos sutartį, arba sumokėti mokestinės paskolos sutartį nustatytais terminais, bet ne vėliau kaip iki 2024 m. gruodžio 31 d.

Svarbu paminėti, kad paraiškos dėl mokestinės pagalbos priemonių taikymo priimamos iki 2023 m. vasario 28 d.

Leinonen mokesčių ir teisės skyrius Jums gali padėti teikiant paraiškas dėl mokestinės paskolos, susisiekite lithuania.tax@leinonen.eu.

Naujausi įrašai

prieš 5 dienas

Užsieniečių įdarbinimo griežtinimas ir papildomi reikalavimai darbdaviams

Nuo 2024 m. liepos 1 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos užsieniečių teisinės padėties įstatymo („UTPĮ“) pakeitimai, kuriais siekiama griežčiau kontroliuoti trečiųjų šalių piliečių įdarbinimo procedūras Lietuvoje.…

Skaityti toliau
lapkričio 27, 2024

VERSLO APLINKA LIETUVOJE

JURIDINIŲ ASMENŲ STEIGIMAS Juridinių asmenų steigimo procedūra Lietuvoje iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti gana paprasta ir aiški, tačiau klientams (ypač užsienio šalių fiziniams ir juridiniams…

Skaityti toliau
lapkričio 1, 2024

Darbuotojų motyvavimas: kaip rasti balansą tarp įmonės galimybių ir veiksmingo skatinimo

Įmonių vadovams darbuotojų motyvavimą tenka svarstyti keliais aspektais: vienodai svarbu parinkti efektyvias skatinimo priemones ir teisingai apskaičiuoti joms skirtą biudžetą. Praktika rodo, kad geriausiai veikia…

Skaityti toliau