Vadovauti negalinčių asmenų sąrašas

2020 m. sausio 1 d. įsigaliojęs Lietuvos Respublikos juridinių asmenų nemokumo įstatymas (toliau – Įstatymas) nustato, kad VĮ Registrų centras privalo skelbti informaciją apie asmenis, kuriems teismo sprendimu yra apribota teisė užimti vadovaujančias pareigas įmonėse ar organizacijose.

Remiantis aukščiau nurodytu, VĮ Registrų centras, siekiant užtikrinti suinteresuotų šalių interesų apsaugą, sudaro fizinių asmenų, kuriems šio Įstatymo nustatyta tvarka apribota teisė eiti viešojo ir (ar) privataus juridinio asmens vadovo pareigas ar būti kolegialaus valdymo organo nariu, sąrašą (toliau – Sąrašas). Į šį Sąrašą fiziniai asmenys yra įtraukiami ne vėliau kaip kitą darbo dieną nuo teismo nutarties apriboti asmens teisę eiti viešojo ir (ar) privataus juridinio asmens vadovo pareigas ar būti kolegialaus valdymo organo nariu gavimo dienos.

Sąrašas skelbiamas VĮ Registrų centro oficialioje svetainėje. Sąrašą galite rasti paspaudę šią nuorodą: https://www.registrucentras.lt/jar/apriboti_asmenys/.

Svarbu pažymėti, kad bendrovėms nustatoma pareiga nedelsiant iš vadovo ar kolegialaus valdymo organo pareigų atšaukti į Sąrašą įtrauktą fizinį asmenį. Šios pareigos nevykdymas atsakingiems asmenims gali lemti administracinės atsakomybės pritaikymą.

Šiuo Sąrašu siekiama įgyvendinti teismo sprendimų tinkamą vykdymą bei užkirsti kelią nesąžiningų veikų tęstinumui.

Leinonen teisininkai rekomenduoja pasitikrinti, ar paskirti bendrovių vadovai ir (ar) kolegialaus valdymo organo nariai nėra įtraukti į nurodytą Sąrašą.

Esant klausimams, nedelsiant galite kreiptis į mus.

Pranešimą paruošė Leinonen Lietuva teisininkų komanda.

Naujausi įrašai

lapkričio 21, 2023

Į kokius aspektus reikia atkreipti dėmesį turint transakcijų su užsienio bendrovėm?

Užsienio bendrovės, turinčios Lietuvoje nuolatinę buveinę, turi mokėti čia pelno mokestį. Bet ar tik jos? Papildomos prievolės užsienio bendrovėms Kai užsienio bendrovė įregistruoja Lietuvoje nuolatinę…

Skaityti toliau
lapkričio 13, 2023

Kuo patrauklus LEZ investuotojams?   

Galvojant kurti savo verslą ar jį plėtoti, statant gamyklą, logistikos centrą, sandėlį ir pan., pirmiausiai ieškoma tinkamo žemės sklypo ir tuomet viena patraukliausių vietų tampa…

Skaityti toliau
spalio 31, 2023

UKRAINIEČIŲ DARBAS LIETUVOJE

Migracijos departamento duomenimis šiuo metu Lietuvoje yra virš 80 000 užregistruotų karo pabėgėlių iš Ukrainos. Dėl karo veiksmų iš Ukrainos pabėgo įvairių profesijų žmonės: ekonomistai, buhalteriai,…

Skaityti toliau