Par sociālās apdrošināšanas iemaksām un mikrouzņēmuma nodokli 2017. gadā

Atcelti ir pagājušā gada nogalē pieņemtie grozījumi Mikrouzņēmumu nodokļa likumā un likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu”, kas paredzēja ar 2017.gada 1.janvāri nodalīt no MUN valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas (VSAOI), ieviešot par katru mikrouzņēmuma nodarbināto minimālo VSAOI apmēru. Tāpat atcelts ir arī regulējums attiecībā uz minimālo VSAOI apmēru visiem darba ņēmējiem, kuriem atlīdzība ir mazāka par valstī noteikto minimālo darba algas apmēru.

Sociālās apdrošināšanas iemaksas

Nākošajā gadā vispārējā sociālo iemaksu likme nemainīsies, tā ir 34.09% (darba devēja likme – 23.59% un darbiniekam – 10.5%). Personām, kas sasniegušas pensijas vecumu kopējā iemaksu likme būs 29.73%, personām, kas saņem izdienas un invaliditātes pensijas – 31.57%, kapitālsabiedrību valdes locekļiem – 26.84%, bet tiem valdes locekļiem, kas sasnieguši pensijas vecumu – 24.54 %, pašnodarbinātajiem – 31.13%, pensijas vecuma pašnodarbinātajiem – 29.25%, namīpašniekiem un zemes iznomātājiem – 26.38%, ārvalstu darba ņēmējiem pie darba devēja- ārvalstnieka – 31.71%.

Riska nodeva par darbiniekiem 2017. gadā paliek tā pati, kas 2016. gadā – 0.36 EUR par katru darbinieku.

Mikrouzņēmuma nodoklis (MUN)

Š.g. 20.decembrī Saeimas pieņemtie jaunie grozījumi Mikrouzņēmumu nodokļa likumā paredz sākot ar 2017.gada 1.janvāri 15% nodokļa likmi, bet 12% likmi piemēros MUN maksātājiem ar apgrozījumu līdz 7000 euro gadā.

Grozījumi paredz, ka 70.4% no MUN ieņēmumiem tiks novirzīti VSAOI kontā, savukārt 2018.gadā – 80%.

Saskaņā ar grozījumiem no Mikrouzņēmumu nodokļa likuma ir izslēgta arī norma par aizliegtajām nozarēm, kurās, veicot saimniecisko darbību, nodokļa maksātājs nav tiesīgs būt par MUN maksātāju.

Tāpat MUN likumā turpmāk būs noteikta sodas naudas un nokavējuma naudas aprēķināšanas kārtība par nodokļa samaksas pārkāpumiem, kā arī atbildība par deklarāciju neiesniegšanu vai iesniegšanu, neievērojot termiņus.

Nesen publicētie raksti

oktobrī 25, 2024

Darba vai uzņēmuma līgums? Atšķirības starp dažādiem sadarbīb

Vienojoties par sadarbību, ir būtiski izprast sadarbības būtību un piemērotāko sadarbības veidu. Sadarbības veidi var būtiski atšķirties atkarībā no izvēlētā līguma veida un saistībām, ko…

Turpināt lasīt
augustā 14, 2024

Vai grāmatvedības politikas izstrāde ir obligāta prasība?

Joprojām nereti nākas saskarties jautājumiem vai tiešām šāda dokumenta izstrāde ir obligāta? Pirms atbildēt uz šo jautājumu, jāatceras, kas tad ir noteikts Grāmatvedības likumā (turpmāk…

Turpināt lasīt
jūnijā 25, 2024

Leinonen turpmāk sniegs pakalpojumus pēc “vienas pieturas aģentūras” principa

Ņemot vērā Baltijas valstīs strādājošo uzņēmumu vajadzības, finanšu, grāmatvedības un biznesa konsultāciju uzņēmums Leinonen turpmāk pakalpojumus Latvijā, Lietuvā un Igaunijā sniegs pēc “vienas pieturas aģentūras”…

Turpināt lasīt