Keičiasi reglamentavimas dėl galimybės mažinti dienpinigius

Nuo 2022 m. liepos 1 d. yra keičiamas Vyriausybės nutarimas Nr. 526 „Dėl dienpinigių ir kitų komandiruočių išlaidų apmokėjimo“, numatantis maksimalius dienpinigių dydžius bei galimybę mažinti jų dydį.

Dabartinis reglamentavimas numato, kad darbuotojui mažesni dienpinigiai, nei numatyti Vyriausybės nutarime, gali būti mokami tuo atveju, jeigu tai yra susitarta kolektyvinėje ar darbo sutartyje. Nuo 2022 m. liepos 1 d. šis reglamentavimas yra keičiamas numatant, jog galimybė mažinti darbuotojo dienpinigius gali būti numatyta tik kolektyvinėje sutartyje arba vietiniame norminiame akte. Tai reiškia, jog norint ir toliau turėti galimybę mažinti darbuotojams dienpinigius, darbdavys turės priimti vietinį norminį aktą, kuriame turės būti aprašomi konkretūs ir objektyvūs mažesnių dienpinigių nustatymo kriterijai.

Galimybės susitarti su darbuotoju dėl dienpinigių mažinimo darbuotojo darbo sutartyje nebeliks.

Prieš nustatant dienpinigių dydžius, turi būti įvykdytos informavimo ir konsultavimo procedūros Lietuvos Respublikos darbo kodekso nustatyta tvarka. Jeigu dienpinigių dydžiai nustatomi vietiniame norminiame teisės akte, darbuotojai su juo turi būti supažindinti raštu.

Minėtieji pakeitimai priimti siekiant darbuotojų lygiateisiškumo dienpinigių mažinimo atvejais, taip pat siekiant išvengti darbdavių piktnaudžiavimo dėl išmokamų dienpinigių sumų.

Jei turėsite papildomų klausimų ar būtų reikalinga pagalba rengiant reikiamus dokumentus, prašome kreiptis į Leinonen teisės padalinį el. paštu lithuania.legal@leinonen.eu.

Naujausi įrašai

birželio 25, 2024

„Leinonen“ įmonėms Baltijos šalyse teiks paslaugas „vieno langelio“ principu

Atsižvelgdama į Baltijos šalyse verslą plečiančių įmonių poreikius, finansų apskaitos ir verslo konsultacijų bendrovė „Leinonen“ nuo šiol teiks paslaugas „vieno langelio“ principu Lietuvoje, Latvijoje ir…

Skaityti toliau
birželio 2, 2024

Dividendų paskyrimas, išmokėjimas ir apmokestinimas Lietuvoje

Dividendas – akcininkui paskirta pelno dalis, proporcinga jam nuosavybės teise priklausančių akcijų nominaliai vertei. Visuotinis akcininkų susirinkimas, per keturis mėnesius nuo bendrovės finansinių metų pabaigos,…

Skaityti toliau
kovo 22, 2024

Dažniausiai pasitaikančios PVM klaidos ir kaip jų išvengti

Pridėtinės vertės mokestis (PVM) – tai mokestis, taikomas prekėms ir paslaugoms visose ES šalyse. Visos ES šalys šio mokesčio tarifus nustato savarankiškai, tačiau PVM Direktyvoje…

Skaityti toliau