pieredzes stāsts: palīdzība ar valsts atbalsta piesaisti uzņēmumiem krīzes apstākļos

IEVADS

Leinonen var palīdzēt uzņēmumiem piesaistīt papildu finanšu līdzekļus. Mēs uzņemsimies rūpes par dokumentācijas sagatavošanu, ietaupot Jūsu laiku un atvieglojot darbu slogu kā Covid-19 krīzes atbalsta, tā biznesa attīstības investīciju piesaistē.

PROBLĒMAS APRAKSTS

Tā, piemēram, šī gada maija beigās tika radīta jauna valsts atbalsta programma, kas paredzēja vienreizēju grantu jeb dāvinājumu krīzes skartajiem sporta centriem. Dokumentācijas iesniegšana Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrai (LIAA) izvērtās visai izaicinoša, jo pieprasījumu iesniegšanai tika dota mazāk kā viena nedēļa. Tiesa gan MK noteikumos vēlāk veica grozījumus, pagarinot pieteikumu iesniegšanas termiņu vēl par vienu mēnesi, kā arī mainot atbalsta saņemšanas izvērtēšanas kritērijus.

MŪSU PIEDĀVĀTAIS RISINĀJUMS

Uzrunājām klientu, kas darbojas attiecīgajā nozarē un identificējām, ka tas var pretendēt atbalsta saņemšanai. Mums dokumentācijas sagatavošana un iesniegšana LIAA aizņēma vien dažas dienas, kā arī spējām operatīvi reaģēt uz LIAA papildu informācijas pieprasījumu, sniedzot izsmeļošu un profesionālu situācijas skaidrojumu.

REZULTĀTS

Mūsu klients bija viens no 70 sporta centriem (LIAA dati uz 08.10.2021.), kas saņēma valsts atbalstu apgrozījuma krituma kompensācijai – fiksētu atlīdzību 25 eiro/m2 par sporta centra iekštelpu kopējo platību.

Uzņēmuma īpašnieks min: 

Varu atzīmēt, ka Leinonen iedziļinājās nestandarta situācijā un atrada piemērotāko risinājumu. Sadarbība bija veiksmīga un operatīva, pateicoties kurai mums ir iespēja izmantot valsts atbalstu krīzes izraisīto grūtību veiksmīgākai pārvarēšanai.

PAPILDUS INFO

Valdība lēš, ka Covid-19 pandēmijas dēļ noteikto jauno ierobežojumu skarto uzņēmumu un darbinieku atbalstam būs nepieciešami vairāk kā 150 miljoni eiro. Kā pamatu plānots izvirzīt programmas, kas sevi jau ir pierādījušas, un tāpēc ir pamatoti cerēt, ka atbalsta pasākumi tiks ieviesti tuvākajā laikā, ļaujot uzņēmumiem operatīvi risināt ierobežojumu radītās finanšu grūtības.

Recent Posts

martā 2, 2023

Atbalsta programmas uzņēmējdarbības digitalizācijai

Šī gada 22. februārī tika atklātas pirmās trīs Atveseļošanas fonda atbalsta programmas uzņēmējiem: “Atbalsts Digitālo inovāciju centru un reģionālo kontaktpunktu izveidei”, kuras mērķis ir veicināt…

Continue reading
janvārī 11, 2023

ATBALSTS UZŅĒMUMIEM KARA RADĪTO SEKU MAZINĀŠANAI

Jau vairāk kā mēnesi uzņēmējiem atvērta pieteikšanās valsts atbalsta programmām, kas izveidotas ar mērķi mazināt Krievijas militārās agresijas pret Ukrainu radītās sekas uz ekonomiku. Atbalsta…

Continue reading
janvārī 11, 2023

BIZNESS LATVIJĀ

UZŅĒMUMA DIBINĀŠANA Latvijā atbilstoši Komerclikumam pastāv vairākas komercdarbības formas. Populārākās no tām: sabiedrība ar ierobežotu atbildību, ārvalstu sabiedrības filiāle, pastāvīgā pārstāvniecība. Katrai formai ir savi…

Continue reading