Keičiasi mokestinių pagalbos priemonių taikymo terminai

Norime informuoti, kad Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) paskelbė, jog sprendimu Nr. VA-27 pakeistas mokestinės pagalbos priemonių taikymo terminas mokesčių mokėtojams paveiktiems COVID-19.

Iš pradžių įmonės ir gyventojai, patyrę neigiamą COVID-19 poveikį, galėjo atidėti mokesčius iki ekstremalios situacijos pabaigos ir sudaryti mokestinės paskolos sutartį be palūkanų per du mėnesios po ekstremalios situacijos pabaigos.

Dabar mokesčius, neigiamą COVID-19 poveikį patyrusios įmonės ir gyventojai, galės atidėti iki š. m. gruodžio 31 d. Per du mėnesius po šio termino, jie galės kreiptis į mokesčių administratorių ir sudaryti mokestinės paskolos sutartį be palūkanų (iki 2021 m. kovo 1 d.).

Primename, kad mokesčių atidėjimu ir išdėstymu gali pasinaudoti įmonės, kurias VMI įtraukė į nukentėjusiųjų nuo COVID-19 sąrašą. Atnaujintą sąrašą galite peržiūrėti čia https://www.vmi.lt/cms/informacija-verslui-del-covid-19.

Verslininkai, neradę savęs minėtuose sąrašuose, tačiau taip pat patyrę neigiamas pasekmes dėl COVID-19 bei pageidaujantys pasinaudoti pagalbos priemonėmis, gali per Mano VMI arba el. paštu vmi@vmi.lt pateikti supaprastintą prašymo formą taikyti pagalbos priemones. Jei įmonė turi mokesčių įsiskolinimų, VMI galėtų būti pateikta supaprastinta prašymo forma.

Remiantis viešai prieinama informacija, į nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašus šiuo metu įtraukta 62,1 tūkst. įmonių, iš kurių VMI teikiamomis mokestinėmis pagalbos priemonėmis naudojasi maždaug kas trečia įmonė (apie 23 tūkst. mokesčių mokėtojų). Nepaisant to, kad COVID-19 neigiamas pasekmes patyrę verslininkai atidėjo apie 697,3 mln. mln. eurų mokėtinų mokesčių, sąrašuose esančių verslininkų sumokamų mokesčių rodikliai, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, gerėja, o skola pastaraisiais mėnesiais auga gerokai lėčiau.

Pažymime, jog Bendrovės gali nelaukti 2020 m. gruodžio 31 d. ir prašymus mokestinei paskolai sudaryti teikti anksčiau jau susitarusioms mokestinėms nepriemokoms.

Jeigu turite papildomų klausimų, maloniai prašome kreiptis į Leinonen mokesčių komandą. Mūsų komanda su malonumu suteiks detalesnę informaciją apie aukščiau minėtus pokyčius ar suteiks pagalbą komunikuojant su VMI.

Aukščiau išdėstyta informacija yra paruošta Leinonen mokesčių komandos.

Naujausi įrašai

sausio 19, 2024

Ar bendrovė gali turėti daugiau nei vieną direktorių?

Per praėjusius metus Lietuvoje buvo įsteigta virš 4 000 uždarųjų akcinių bendrovių. Ši juridinio asmens teisinė forma (kartu su mažosiomis bendrijomis) išlieka viena populiariausių Lietuvoje…

Skaityti toliau
gruodžio 18, 2023

Kodėl biudžetavimas yra svarbus kiekvienai įmonei ir kokios rizikos gresia remiantis netiksliais finansiniais duomenimis?

Metų pabaiga yra ypatingas metas įmonėms, besiruošiančioms ateinantiems metams. Įprastai rudenį vyksta vienas svarbiausių procesų sėkmingai veikiančiai įmonei – biudžeto kitiems metams sudarymas. Šis procesas…

Skaityti toliau
gruodžio 14, 2023

Įmonių kalėdinės dovanos. Į ką atkreipti dėmesį?

Artėjant šventiniam periodui didžioji dalis įmonių nusprendžia dovanoti dovanas darbuotojams, jų vaikams, verslo partneriams ar įmonės klientams. Reikia nepamiršti pagrindinių aspektų, kurie sąlygoja šių dovanų…

Skaityti toliau