KOMPENSACIJA UŽ DARBĄ TAM TIKROMIS SĄLYGOMIS BUS MAŽINAMA IR GALUTINAI PANAIKINTA 2023 M. BIRŽELIO 1 D.

Informuojame, kad įstatymų leidėjas, siekdamas mažinti galimą piktnaudžiavimą darbuotojams dalį darbo užmokesčio mokant kaip kompensaciją už darbą, kuris yra kilnojamojo pobūdžio arba atliekamas lauko sąlygomis, arba susijęs su kelionėmis/važiavimu, nuo 2023 m. birželio 1 d. naikina kompensacinį mechanizmą už minėto pobūdžio darbą.

Iki nurodytos datos yra nustatomas pereinamasis laikotarpis – šiuo metu, kompensacija už darbą minėtomis sąlygomis yra nepakitusi – iki 50% bazinio (tarifinio) darbo užmokesčio, ir yra mokama tuo atveju, kai darbuotojui neapmokamos komandiruotės išlaidos.

Nuo 2022 m. lapkričio 1 d. minėtosios kompensacijos dydis yra mažinamas iki 30% bazinio (tarifinio) darbo užmokesčio. O nuo 2023 m. birželio 1 d. galimybė mokėti kompensaciją bus panaikinama pilnai.

Panaikinus šią kompensaciją, darbuotojams turės būti mokamas įprastas darbo užmokestis bei atlyginamos faktinės išlaidos, patirtos keliaujant/dirbant lauko sąlygomis. Atsižvelgiant į kelionės trukmę bei kryptį, turės būti mokami ir dienpinigiai.

Siekiant pasiruošti ateinantiems pokyčiams, rekomenduojame peržiūrėti darbo sutartis su darbuotojais, vidines tvarkas bei identifikuoti laukiančius pasikeitimus.

Jeigu turite papildomų klausimų, nedvejodami kreipkitės lithuania.legal@leinonen.eu.

Naujausi įrašai

birželio 2, 2024

Dividendų paskyrimas, išmokėjimas ir apmokestinimas Lietuvoje

Dividendas – akcininkui paskirta pelno dalis, proporcinga jam nuosavybės teise priklausančių akcijų nominaliai vertei. Visuotinis akcininkų susirinkimas, per keturis mėnesius nuo bendrovės finansinių metų pabaigos,…

Skaityti toliau
kovo 22, 2024

Dažniausiai pasitaikančios PVM klaidos ir kaip jų išvengti

Pridėtinės vertės mokestis (PVM) – tai mokestis, taikomas prekėms ir paslaugoms visose ES šalyse. Visos ES šalys šio mokesčio tarifus nustato savarankiškai, tačiau PVM Direktyvoje…

Skaityti toliau
kovo 5, 2024

Juridinio asmens likvidavimas ar veiklos stabdymas? Kurį variantą pasirinkti.

Nuolat besikeičiančiame verslo pasaulyje kartais tenka spręsti ne tik įmonės verslo plėtros klausimus, tačiau ir svarstyti apie veiklos stabdymą arba likvidavimą. Tuomet dažnai kyla klausimas,…

Skaityti toliau