KOMPENSACIJA UŽ DARBĄ TAM TIKROMIS SĄLYGOMIS BUS MAŽINAMA IR GALUTINAI PANAIKINTA 2023 M. BIRŽELIO 1 D.

Informuojame, kad įstatymų leidėjas, siekdamas mažinti galimą piktnaudžiavimą darbuotojams dalį darbo užmokesčio mokant kaip kompensaciją už darbą, kuris yra kilnojamojo pobūdžio arba atliekamas lauko sąlygomis, arba susijęs su kelionėmis/važiavimu, nuo 2023 m. birželio 1 d. naikina kompensacinį mechanizmą už minėto pobūdžio darbą.

Iki nurodytos datos yra nustatomas pereinamasis laikotarpis – šiuo metu, kompensacija už darbą minėtomis sąlygomis yra nepakitusi – iki 50% bazinio (tarifinio) darbo užmokesčio, ir yra mokama tuo atveju, kai darbuotojui neapmokamos komandiruotės išlaidos.

Nuo 2022 m. lapkričio 1 d. minėtosios kompensacijos dydis yra mažinamas iki 30% bazinio (tarifinio) darbo užmokesčio. O nuo 2023 m. birželio 1 d. galimybė mokėti kompensaciją bus panaikinama pilnai.

Panaikinus šią kompensaciją, darbuotojams turės būti mokamas įprastas darbo užmokestis bei atlyginamos faktinės išlaidos, patirtos keliaujant/dirbant lauko sąlygomis. Atsižvelgiant į kelionės trukmę bei kryptį, turės būti mokami ir dienpinigiai.

Siekiant pasiruošti ateinantiems pokyčiams, rekomenduojame peržiūrėti darbo sutartis su darbuotojais, vidines tvarkas bei identifikuoti laukiančius pasikeitimus.

Jeigu turite papildomų klausimų, nedvejodami kreipkitės lithuania.legal@leinonen.eu.

Recent Posts

gegužės 23, 2023

Sumažinkite savo įmonės apmokestinamąjį pelną pasinaudojant investicijų mokesčio lengvata

Nors investicijų mokesčio lengvata įsigaliojo 2009 m., lengvata pasinaudojo ir apmokestinamąjį pelną sumažino tik nedidelė dalis įmonių. Atkreipiame dėmesį, kad ruošiamasi pratęsti šios lengvatos panaudojimo…

Skaitykite plačiau
gegužės 18, 2023

„Leinonen Lietuva“ direktoriumi paskirtas Povilas Sadaunykas

Šiose pareigose Povilas keičia dvejus metus įmonei vadovavusią Mildą Ugianskienę, kuri savo profesinę karjerą tęs „Leinonen“ įmonių grupėje ir bus atsakinga už žmogiškųjų resursų valdymą…

Skaitykite plačiau
gegužės 16, 2023

Dažniausiai pasitaikančias klaidas deklaruojant pelno mokestį

Artėjant pelno mokesčio deklaravimo terminui, norėtume atkreipti jūsų dėmesį į dažniausiai pasitaikančias klaidas deklaruojant pelno mokestį. Pasitikrinkite, ar nedarote šių klaidų: taikoma investicinio projekto lengvata,…

Skaitykite plačiau